12 mai 2013

Esti nou pe site?

NOU PE SITE-UL RENASTEREA?

Bine ai venit pe pagina web a bisericii Renasterea (Marasti – Cluj-Napoca)!

Speram ca acest site sa iti ofere o imagine de ansamblu a ce veti experimenta cand ne vei vizita si o imagine cat mai clara a valorilor noastre.

Harta Biserica Baptista Renasterea Cluj Marasti

La ce sa ma astept cand ajung la serviciul de Duminica la biserica?

Te invitam sa facem cunostinta,  indiferent de cultura sau experienta ta religioasa, explorind spatiul nostru virtual sau sa ne vizitezi la biserica din Piata Marasti, Cluj Napoca.
Ne intilnim in fiecare Duminica de la ora 10:00

Incepem la ora 10:00 in sala mare cu un timp de lauda si inchinare, urmat de un timp in care impartasim experiente, bucurii si greutati in care avem nevoie de ajutor si rugaciune. Copiii in acest timp merg spre clasele lor. Apoi urmeaza un timp de invatare pe baza principiilor bibliei.

Pentru orice nelamurire, intrebare  sau sprijin de care ai nevoie, dornici sa iti fie aproape sunt: Pastor Dani Gruian  & Jerry Wells,